Nezařazené

Kvalitným striebrom nepohrne ani muž

Pri šperkoch sa väčšinou zameriavame na ženy, pretože ony sú tie, ktoré sa rady ozdobujú vkusnými doplnkami, a šperky patria k obľúbeným kúskom každej ženy. V ich šperkovniciach by sme určite našli množstvo rozmanitých druhov ozdôb, vyrobených z drahých kovov, ale aj trendovú bižutériu. U mužov je to trocha umiernenejšie, oni si vyberajú decentnejšie šperky, nie v takom rozsahu ako ženy, ale striebrom určite žiadny z nich nepohrdne.

Krása a kvalita chutí...

Z mnohých druhov šperkov pre ženy či mužov sú strieborné retiazky asi najbežnejším doplnkom outfitov oboch pohlaví. Muži majú na výber rozličné vzory, dĺžky, zastupujú ich kúsky s názvom, Rombo, Pancier, Figaro či Veneziana v kratších alebo dlhších verziách, všetky strieborne retiazky sú tiež zo striebra 925/1000 s puncom, môžu sa nosiť ako samostatný kúsok alebo ich môžete doplniť niektorým z množstva príveskov, ktoré sa dajú príležitostne vymeniť za iný.

Strieborné retiazky pre ženy majú rovnakú rýdzosť aj punc, ale zároveň aj oveľa širšiu paletu štýlov, dĺžok, hrúbky retiazky, a tiež sa na nich dajú zavesiť prívesky v tvaroch od výmyslu sveta. Retiazku je tak možné nosiť každý deň inak, bez prívesku alebo s niektorým zo svojich obľúbených, napríklad srdiečko či znamenie zverokruhu a veľa iných. Luxusné a extravagantnejšie retiazky sa však hodia iba na večerné slávnostné príležitosti, kde chceme byť za „hviezdu“ večera a blysnúť sa vo svetle reflektorov. A v tých sa budú vynímať hlavne ozdobené retiazky, na ktorých budú použité aj lesklé kryštáliky a kamienky.

Hrubé či točené, všetky sú krásne

Obidva druhy retiazok, jednoduché aj luxusné sú v ponuke eshopov, ktoré nás pokúšajú množstvom krásnych a prepracovaných šperkov, medzi ktorými je ťažké vybrať si jednu a najkrajšiu, preto je fajn, ak si zaobstaráte hneď niekoľko typov, na večer aj na bežné každodenné nosenie, aby ste boli pripravené na každú alternatívu. Striebro je univerzálne, takže nemusíte mať obavy, že vám nepristane, treba len hľadať vhodný štýl a prevedenie a vy budete za hviezdu stále.