Business

O čo môžete požiadať upratovaciu firmu

Umývanie okien – toto nie je práca pre každého, a to najmä vo vyšších poschodiach výškových budov. Ak trpíte závratmi a nie ste si istí, že sa dokážete zabezpečiť pred vypadnutím z okna, radšej zverte umývanie okien upratovacej firme, ktorá poskytuje čistiace a upratovacie služby. Možno si neuvedomujete, že toto je činnosť, ktorá patrí k najnebezpečnejším prácam v obytných priestoroch, pretože k pádu z okna môže dôjsť veľmi ľahko, a väčšinou máva fatálny koniec.

upratovacie služby

Čistenie kobercov – kto používa v domácnosti iba vreckový vysávač, nemôže očakávať, že si poradí s dôkladným vyčistením kobercov, a to aj vtedy, pokiaľ nie sú vyslovene znečistené škvrnami od jedla či nápojov. Vreckový vysávač odstráni len časť nečistôt a na tie zostávajúce treba nasadiť špeciálny stroj.

upratovacia firma

Generálne upratovanie pred rodinnou oslavou – chystáte rodinnú oslavu, na ktorú pozývate veľký počet hostí, a domnievate sa, že by bolo vhodné najskôr tieto priestory upratať a vyčistiť? Potom si pozvite na túto prácu profesionálov. Stačí sa dohodnúť na rozsahu čistiacich a úklidových služieb, ako vám to vyhovuje, a ako to umožňujú a vytvárajú konkrétne situácie. Niekedy stačí len dôkladné upratovanie obývacej izby a kúpeľne, niekedy je nutné vygruntovať aj kuchyňu, predsieň, halu, aj spálňu pre hostí.

Nemohúci ľudia – medzi nami žije mnoho osôb, ktoré trpia nejakým postihnutím, sú napríklad upútaní na invalidný vozík, alebo sú obmedzene pohybliví, takže sotva zvládnu bežné denné úkony. K niektorým ľuďom dochádzajú vykonávatelia osobných sociálnych služieb, ako je starostlivosť o hygienu, zabezpečenie stravovania, obliekania a stlania lôžkovín, ale nie každá sociálna služba vám zaistí dôkladné upratovanie domácnosti. Vlastne to od nich ani nemožno požadovať, nemajú to v popise práce a nemajú na to mnohokrát ani potrebné vybavenie. Práve tu sa činnosť upratovacej firmy uplatní na mnohých miestach, napríklad pri dôkladnom čistení toalety, kúpeľne, kuchyne či spálne, pri umývaní okien a okenných parapetov a rámov, a pri čistení kobercov.