Nezařazené

pri požiadavke na vypracovanie energetického certifikátu treba osloviť tých správnych odborníkov

Projekty nových domov sa v súčasnosti zameriavajú aj na to, aby boli tieto novostavby energeticky úsporné, najlepšie s nulovou spotrebou energie. Postaviť takýto dom nie je nič nemožné a rovnako je jednoduché k nemu získať aj energetický certifikát. Ten sa označuje A0 a jeho vypracovanie sa dá objednať na zákazku. Každý z nás chce bývať v modernom, ale zároveň úspornom dome, v ktorom bude teplo a príjemne, ale zároveň ho mesačné náklady za jeho prevádzku a poplatky za energie nezruinujú. Takýto dom je dnes možné mať vďaka normám, ktoré musia novostavby spĺňať a záruku, že to tak bude, získa každý vlastník vypracovaním energetického certifikátu A0.

Už pri tvorbe projektu sa rieši energia

Ten je podmienkou kúpy a stavby každého domu od roku 2021. Odborné firmy, ktoré certifikáty dokážu vypracovať, vám poradia aj pri navrhovaní domu, aby túto triedu dokázal splniť, čím budete mať istotu, že kolaudácia prebehne bez problémov. Energetický certifikát je akýmsi vysvedčením stavby, podkladom, že energetický certifikát a0 Certifikaciabudovy.sk energetická náročnosť je v súlade s tým, čo ponúkla projekt. Z certifikátu sa potom vypracuje písomná správa s vyčíslením ekonomických ukazovateľov, prínosu či investičných nákladov a celkovej energetickej náročnosti nehnuteľnosti.

Výber spotrebičov treba tiež zvážiť

Vedieť o stavbe všetko je dôležité hlavne v prípade, že sa chcete stať jej novým vlastníkom a budete mať určité povinnosti smerom k prevádzke stavby. Nikto si predsa nekúpi automobil bez toho, aby vedel koľko benzínu či nafty bude potrebovať pri jeho tankovaní. Pri novej nehnuteľnosti ide predsa o záväzok na veľa rokov dopredu a spolu s finančnými nákladmi bude mať vplyv aj na naše zdravie a životné prostredie. A to sú už dosť vážne otázky, ktoré treba brať do úvahy pri rozhodovaní kde budeme denne žiť. Zákazníci si odborne vypracovaný energetický certifikát A0 môžu objednať oslovením spoločnosti, ktorá má svoju stránku na internete, po dohode poradia aj pri výbere materiálov či technológií, aby stavba tento certifikát dosiahla, takže sa stačí na nich obrátiť a požiadať o všetko, čo potrebujete.