Moto

Vytaste na cestu motorku

Prišla jar a teplé počasie a každý kto vlastní motorku, začína pomaly jazdiť na nej. Čo obnáša jazdenie na motorke? Ako pripravíte svoju motorku na jazdenie počas ďalšej sezóny? Čo na nej všetko musíte skontrolovať alebo vyčistiť? Pôjdete aj na technickú či emisnú kontrolu? Každý správny motorkár by sa o svoju motorku mal s príkladom starať. Správna starostlivosť je základom bezpečnej jazdy na motorke. Nestačí len namazať a utrieť handričkou. Svojej motorke by ste mali dopriať aj skontrolovanie po technickej a emisnej stránke. Doliatie oleja, dotankovanie, umytie motorky, vám ešte nezaručí i naozaj bezpečnú jazdu.

motorka

Máte radi, keď vám vietor rôzfúkava vaše vlasy počas jazdy na motorke? Áno, je to bohovský pocit. Taký len tak v osobnom automobile nezažijete. Vlastnenie motorky znamená aj rýchlejšiu prepravu na rôzne miesta určenia. Potrebujete ísť do zamestnania? Cez dlhé kolóny by ste načas určite do svojho zamestnania nestihli prísť. Vhodným dopravným prostriedkom na prechod cez kolóny je práve motorka. Je tenšia ako osobný automobil, takže sa s ňou rýchlejšie dostanete cez kolóny a iné autá. Motorkári si vychutnávajú svoju jazdu na nablýskanej motorke.

motorkárske potreby

Jazdia veľmi opatrne a chodia na rôzne motorskárske stretnutia a do motorkárskych klubov, kde sa stretávajú všetci motorkári. Na motorke nemusia jazdiť len muži. Už aj mnoho žien vyhľadáva jazdenie na motorke. Každý, kto vlastní motorku, by si mal zadovážiť oblečenie a potreby, ktoré k motorke patria. Napríklad prilba, kukla, motorkárske oblečenie, obuv, či rukavice. Samozrejme sa viete vystrojiť podľa svojich potrieb a imidžu. Správne dofúkané pneumatiky na vašej motorke vám spôsobia bezpečnú jazdu, kde sa nemusíte báť, že by sa vám niečo stalo. No mnoho motorkárov riskuje svoj život práve jazdou na svojej motorke.