Nezařazené

Neroztopte sa v rozhorúčenom byte, zabezpečte si montáž klimatizácie

Mnohí z nás už teraz premýšľajú nad tým, že si nechajú v byte či dome namontovať klimatizačnú jednotku, ktorá bude v čase letných horúčav udržiavať v interiéri príjemné teploty. Je najvyšší čas objednať si montážnu firmu a nechať celú inštaláciu na odborných pracovníkov, aby bola jednotka v záruke a pracovala bez porúch. Zverte ju preto do rúk profesionálov. Zariadenia, ktoré odborná firma montuje, majú 3-ročnú záruku a 5-ročnú záruku na invertor pri niektorých modeloch. S ohľadom na to, že firma má svoju skúsenosti aj z práce v Rakúsku, ich montáž má základy v ich štandardoch. Pracujú čisto, zariadenie a nábytok dôkladne zakryjú, pri práci používajú najmodernejšie techniku a technológie, ktoré sú na trhu dostupné. S možnými problémami si dokážu poradiť a vyriešiť ich.

Moderné tvary a kvalitný výkon

Pri štandardnom postupe montáže sa najprv vykoná obhliadka miesta, označí sa umiestnenie vnútornej jednotky, vytvorí sa priestor na montáž odsunutím nábytku a prekrytím zariadenia. Prepojovacie potrubie treba umiestniť do prierazov v stenách spolu s káblami a hadicami na odvod kondenzátu. V prípade potreby sa inštaluje klimatizácia s montážou trnava krycia lišta, osadia sa závesné konzoly na zavesenie jednotky, spoja sa vonkajšie a vnútorné jednotky aj potrubie, vákuovou pumpou sa odsaje vzduch, jednotka sa zapojí do elektrickej siete a vykoná sa tak jej funkčnosť.

K montáži treba aj náradie

Montáž štandardnej jednotky, ktorej rozvody chladu nie sú dlhšie ako 3 metre, trvá okolo 3 až 5 hodín, ale môžu sa vyskytnúť aj nepredvídané ťažkosti, a vtedy sa dĺžka montáže môže predĺžiť. Ak si zákazník jednotku zakúpi sám, jej montáž môže takisto urobiť špecializovaná firma. K tomu patrí vykonanie prierazov do stien, rozvodov chladu, natiahnutie káblov a hadíc do 3m, použitie krycích líšt, káble medzi jednotkami v interiéri a vonku, ochrana zariadenia, jeho zakrytie, konzoly na osadenie jednotiek spolu so zaškolením a sprevádzkovaním klimatizácie.