Nezařazené

Investovať do vhodného osvetlenia sa oplatí

Na stav nášho zraku ako aj celkovú pohodu má vplyv takisto prostredie, v ktorom sa pravidelne nachádzame a jeho osvetlenie. Konkrétnejšie jeho kvalita a intenzita.Ikona, dom, žiarovka, osvetlenie.png
Umiestnením nových alebo výmenou starých svetelných zdrojov tak dokážeme dosiahnuť komfortnejšie priestory s pozitívnejším vplyvom na náš zrak i kondíciu. Spravidla je známe, že každý priestor by mal disponovať rozdielnou formou osvetlenia. Zatiaľ čo niekde sú vhodné úsporné led žiarovky, v inom priesore sú zasa neodmysliteľným prvkom led trubice. Spojitosť s LED technológiou spomíname automaticky v prípade, ak túžime po najúspornejších a technicky vyspelých zdrojoch žiarenia. Tie síce pred pár rokmi predstavovali vyššie náklady pri kúpe, avšak dnes je návratnosť tejto investície veľmi rýchla.Ulica, domy, žiarovka.jpg
So zaobstaraním led svietidiel do našich interiérov, či už ide byt, rodinný dom, podnik alebo pracovisko, získame modernú, estetickú, ale najmä úspornú formu osvetlenia s dlhou životnosťou, ktorá sa odhaduje na 50 000 hodín žiarenia. Môže za to jej princíp pozostávajúci zo svetlo emitujúcich diód, ktoré sú v tomto prípade efektívnym zdrojom žiarenia. Oproti klasickým žiarovkám dokážu pri pravidelnom svietení ušetriť 80 až 90 % energií.
Prioritnou vlastnosťou led svetelných produktov https://www.vyletnik.cz/mistopisny-rejstrik/zapadni-cechy/karlovarsko-a-slavkovsky-les/4953-tepla/ je teda schopnosť pravidelne šetriť energiou a dlhá životnosť. Rovnako je tu však ekologická stránka a prakticky minimálny alebo žiadny obsah škodlivých látok. Za zmienku rovnako stojí aj rýchlosť, akou sa tieto diódy rozsvietia ihneď po ich zapnutí. Spravidla trvá len 0,2 sekúnd, kým nastane plnohodnotné rozžiarenie. Takisto ponúkajú možnosť operovať s intenzitou svetla.
Pri ich výbere je kľúčová takzvaná teplota farby, pričom dostupné sú možnosti ako studená biela, neutrálna a teplá biela. Teplá biela najlepšie spĺňa podmienky pre domáci interiér, zatiaľ čo studená biela s nádychom do modra je skôr typická pre kancelárske priestory.