Technika

GeForce Now: Nová služba na streamovanie hier?

Fyzické disky zostávajú vecou minulosti. Najmä ak vravíme o filmoch a hudbe. Pomaly ale isto sú preč videopožičovne a tiež predajne zaplnené hudobnými cdčkami či filmovými dvdčkami. A dnešný moderný človek vie, prečo je to tak. Kvôli aplikáciám, ktoré tento obsah streamujú. Či už máte smartphone, tablet, SMART TV,… do každého chytrého zariadenia sa dnes dajú veľmi rýchlo a jednoducho stiahnuť aplikácie ako NETFLIX (na filmy a seriály) či SPOTIFY (počúvanie hudby). Vďaka týmto aplikáciám si vo svojom zariadení ľahko a prehľadne spravíte knižnicu svojich obľúbených multimédií- tak na čo chodiť do obchodov a kupovať nejaké disky, však? 

Mobil, farebná vlnaň

So streamovaním obsahu na diaľku sme už vďaka týmto aplikáciám všeobecne dobre oboznámení. Stále sa ale núti otázka, ktorú riešia aj niektoré najznámejšie firmy- budú sa dať týmto spôsobom streamovať aj videohry?

Odpoveď sa snažil poskytnúť Google so svojou cloudovou službou – Stadia a treba uznať, že určité črty, ako by to mohlo reálne fungovať, tu boli. Napriek tomu žiaľ nešlo o perfektný zážitok, stretávali sme sa s niekoľkými chybami, sekaním a to v podstate za slušne vysoký poplatok. Prednedávnom tak Stadia ukončila svoje služby. Je tu však ešte nejaká nádej do budúcna?

Vyzerá to, že áno. Ďalšou službou, ktorá sa má pokúsiť o streamovanie videohier na diaľku, má byť GeForce Now.Podarí sa jej to?

Počítač Apple

V stručnosti je idea a plán takýto- pripojiť sa a hrať budete môcť zo zariadenia, ktoré má prístup k internetu. Výsadou tohto relatívne funkčného plánu je, že musíte mať skutočne rýchly internet. Rýchlosť internetu je v tomto prípade zásadnejšia, než kvalita samotného hardvéru. A to je celkom výhoda pre ľudí, ktorí majú na STEAME vo svojej knižnici veľa kvalitných titulov, ktoré by si však radili zahrali aj inak, než len cez svoje drahé herné PC.

Služba GeForce Now údajne nebude predávať herné tituly. Tie už musíte mať zakúpené a uložené vo svojej online knižnici. Za mesačný poplatok vám však tento servis ponúkne možnosť zahrať si svoje hry vo vysokej kvalite na diaľku – na prenosných či iných zariadeniach- cez aplikáciu. Teda aj inak, než len na nadupanom PC. 

  • Za mesačný poplatok 10 EUR sa budú streamovať vaše videohry v rozlíšení 1080p pri 60 FPS 
  • Za mesačný poplatok 20 EUR v rozlíšení 4K pri 120 FPS