Nezařazené

Budujte si svoje psychické zdravie

Nielen meditácia dokáže upokojiť vašu myseľ. Po čase vám dokonca nemusí stačiť.

Čím si teda osviežiť svoju myseľ a dopriať jej to, čo potrebuje?

Dokonalý vypínač je síce meditácia, no osoba, ktorá ju vykonáva si už istým časom zvykne na to, že jej myseľ je takto vypínaná, tým pádom nedosahuje už taký efekt ako na začiatku tejto činnosti. Riešením by mohlo byť prestať na nejaký čas s meditáciou, no v tom prípade sa stav môže ešte viac zhoršiť a to by nebolo veľmi žiaduce. Ďalším riešením je absolvovať senzuálnu masáž. Je to masáž, ktorá stimuluje všetky zmysly. Vaše zmyslové vnemy teda budú vybičované na maximum a vaša myseľ sa od toho po istom čase masírovania začne odpútavať. Postupným odpútavaním sa vypne a zresetuje presne ako pri meditácii.

couch-447484_1920

Keďže takáto masáž nebýva každodennou záležitosťou ako je to v prípade meditácie, tak svoje výsledky ukáže prakticky ihneď. Väčšinou pomôže aj nakopnúť znova stratenú schopnosť meditovať a tým pádom sa môžete vrátiť do svojich koľají ako ste boli doteraz zvyknutý. Každodenná meditácia a občasná senzuálna masáž je dokonalou kombináciu k zdravému psychickému jadru vášho tela. Keď je zdravý duch, tak potom vieme posilňovať aj svoje vonkajšie telo a tým ho udržiavať vo výbornej forme, tak ako to chceme.

wellness-589774_1920

Psychika je v živote človeka naozaj veľmi dôležitá. Pri istých životných okolnostiach ju môže narušiť hocijaký vplyv a je potom len na nej, či sa mu poddá alebo bude bojovať. Ak ju budete mať oslabenú, tak je možné, že vplyvom takýchto situácii potom už nikdy nebude v takom stave ako predtým. Z veľkej časti ju ovplyvňujú aj vaše hormóny, no aj s tým si viete prípadne pomôcť. Základom by však mala byť každodenná meditácia, relax, oddych a starostlivosť aj v podobe týchto senzuálnych masáží. Nielen teraz, ale aj v budúcnosti sa vám vaša psychická pohoda odvďačí najmä v tých ťažších časoch. Či chceme alebo nie, určite nejaké nastanú.