Nezařazené

Myslite na vaše potrubia

Krtkovanie je služba, ktorú rozhodne nepotrebujeme každý deň. Preto sa často stáva, že ju zháňame o päť minút dvanásť, keď nám už upchaté potrubia spôsobujú problémy. Nie na darmo sa neodporúča vyhadzovať vlhčené utierky a odličovacie tampóny do toalety alebo vylievanie kuchynského odpadu do výlevky. Všetko toto totiž spôsobuje, že sa v potrubiach tvoria nánosy, upchávajú sa a znižuje sa ich priechodnosť. Tieto príčiny upchávania potrubia má na svedomí naša nedbanlivosť, no môže sa stať, najmä pokiaľ sú rúry už staršie, že cez ne poprerastajú korienky a dostanú sa do nich usadeniny z prostredia.

voda z kohútika

Krtkovanie AB-Krtkovanie vám okrem riešenia havarijných situácií vzniknutých z dôvodu upchaného potrubia, či kanalizácie ponúka aj mnohé ďalšie služby. V prvom rade by ste mali myslieť na prevenciu takýchto situácií a nechať si občas preventívne skontrolovať potrubia. Na to slúži TV monitoring, pri ktorom sa do potrubia vloží kamera, ktorá ukáže stav a odhalí možné poškodenia potrubia.

V prípade, že už je vaša kanalizácia, či potrubie upchaté, existujú dva spôsoby, ako ich možno vyčistiť bez nutnosti vstupu do šachty a s minimálnym rizikom poškodenia. Pri elektromechanickom čistení sa do potrubia spustí pružina, ktorá pomocou rotácie a vibrovania uvoľňuje usadené nečistoty. Druhým spôsobom je vysokotlakové čistenie, pri ktorom sa používa tlakové čerpadlo a hadica s tryskou, ktoré tak isto dokážu uvoľniť upchaté potrubia.

potrubia

Ďalšou zo služieb v ponuke, ktorú využijú najmä majitelia starších nehnuteľností je trasovanie potrubia. Pokiaľ napríklad chystáte výkopové práce, no neviete kadiaľ vedú potrubia, takto sa to dá jednoducho zistiť. O služby profesionálov môžete požiadať aj pri rôznych inštalatérskych prácach alebo v prípade, že potrebujete vymeniť sanitu, či nainštalovať novú. Nechajte to na skúsenejších a budete mať istotu, že je všetko tak, ako má byť.