Nezařazené

Čo prinášame do tela pitím vody

Voda je nielen základom pitného režimu dôležitého pre náš život. Pridávame ju do takmer všetkých jedál, ktoré konzumujeme. Vieme ale aká je v skutočnosti? Voda je číra tekutina bez zápachu, farby a iných štruktúr. Berieme ju ako samozrejmosť napriek tomu, že je zásadnou zložkou pre naše zdravie. Je ale podstatná nielen preňho ale aj pre celý ekosystém. Bez vody nie je život. Bez nezávadnej vody nie je zdravie. Neriskujme preto požívaním nevhodnej vody zdravotné komplikácie. Našťastie existujú firmy, ktoré sa kontrole a testovaniu vody venujú a zabezpečujú nám tak komplexný obraz o tekutine, ktorá tvorí väčšiu časť nášho tela.

voda

Na trhu dostať jednoduché domáce testy, vďaka ktorým môžeme mať okamžité informácie o stave pitnej vody. V modernej dobe nás ale môže ohrozovať znečistenie podzemných vôd a preto ak zdrojom pitnej vody je studňa na našom pozemku, mala by byť pravidelná kontrola zaužívanou rutinou. Vďaka laboratórnemu testovaniu na vyššej úrovni môžeme zistiť, či naša studňová voda obsahuje nielen nadbytok železa ale aj stopy po pesticídoch či ťažkých kovoch. Komplexný rozbor môžeme teda odkonzultovať s odborníkmi a vykonať všetky potrebné kroky k úprave vody, pre jej využitie v pitnom režime. Na úpravu vody môžeme použiť napríklad filtre na vodu do domácnosti. Môžeme zohnať https://webslovnik.zoznam.sk/slovensko-anglicky/zohna%25C5%25A5 hneď niekoľko typov.

chlór môže dráždiť pokožku

Sú vhodné na batérie, sprchy alebo práčku či kanalizáciu. Je preto iba na konkrétnom človeku aký druh filtra si zvolí. Tieto sa osvedčili pri zachytávaní a odstraňovaní drobných nečistôt, ktoré sa vo vode môžu nachádzať. Ak ste citlivý na chlór a tvrdá voda nesvedčí nielen vášmu vnútru ale aj vlasom a pokožke, nemusíte pátrať po kozmetike typu sensitive. V niektorých prípadoch stačí iba nainštalovať filter do sprchy a rozdiel poznáte ihneď. Využívajme preto filtre chrániace naše telo nielen zvnútra ale aj zvonka. Čím menej chémie sa do nášho tela dostane, tým viac sa telo dokáže sústrediť na dôležité procesy. Namiesto nadmerného čistenia a filtrovania vo vnútri tela, nechajme čistenie tekutín na externé filtre a my si už iba užívajme čistú vodu a všetky benefity, ktoré pre naše telo prináša.