Nákupy

Čerstvá zelenina a ovocie

Každý z nás pozná benefity zdravej stravy. Nesporne do nej patrí ovocie a zelenina. Vďaka obsahom vitamínov a antioxidantov by mali byť každodennou súčasťou našej stravy. Máme rôzne možnosti ako sa k ovociu a zelenine dostať. Jednou z možností je návšteva supermarketu, či iného obchodného reťazca. Tam nájdeme nielen naše ovocie ale aj exotické kúsky počas celého roku. Úhľadne usporiadané prepravky s ovocím a zeleninou ale nemusíme hľadať zákonite iba v obchodoch. Dovoz tohto ovocia a zeleniny je často sporne diskutované. Je to práve kvôli pochybnostiam verejnosti o kvalite, ktorú zahranične pestovaná zelenina a ovocie prináša.

ovocie a zeleninu by sme mali konzumovať na dennej báze

Dnes sme viac všímavý a zameriavame sa nielen na nízku cenu tovarov ale aj na ich pôvod a prípadný chemický zásah do pestovania. Práve to je dôvod, prečo je Bio ovocie a Bio zelenina na našom území tak dopytovaným tovarom. Pre priaznivcov zdravšej formy zeleniny a ovocia sú stále dostupné obľúbené predajne ovocia a zeleniny – takzvaný zelovoc. Tento typ obchodu sa zameriava výlučne na predaj ovocia a zeleniny. Nájdeme v ňom hlavne produkty lokálnych pestovateľov a pestovateľov z územia Slovenskej republiky. Známe a pravidelné farmárske trhy majú rovnako veľký úspech ako pred niekoľkými rokmi. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že dopyt po farmárskych tovaroch sa z roka na rok zvyšuje. Najlepšou možnosťou, je ale pre nás dopestovať si svoje vlastné ovocie a zeleninu. Nie je to ničím nemožným. Menšie záhony si môžeme zriadiť dokonca aj na terasách či balkónoch. Vďaka priesadám určeným na pestovanie v kochlíkoch.

prepravky sú ako stvorené pre uskladňovanie úrody

Pre väčších pestovateľov je dôležité myslieť aj na to, čo s úrodou spravia. Pri jej uskladnení odporúčame využiť prepravky. Sú univerzálne, pevné a zabezpečujú ideálne podmienky na skladovanie ovocia a zeleniny. Takto si môžete vychutnať svoju vlastnú úrodu počas celého roku a nemusíte si kupovať dovážanú zeleninu a ovocie zo zahraničia. Ak vás teda zaujíma cena prepraviek na ovocie a zeleninu, stačí sa porozhliadnuť po dobrom predajcovi obalového materiálu. Nejeden záhradník už zveril svoju úrodu do starostlivosti a ochrany plastových prepraviek. Napríklad mrkva, petržlen či zemiaky ostali aj po skončení zimy v dobrej kvalite a zachovali si svoje pozitívne účinky na organizmus.