Nezařazené

Bývanie a interiér: Dáte aj vy šancu skleneným materiálom?

Pod využívaním sklenených prvkov v interiéri sme si donedávna predstavovali okná alebo zrkadlá. V oboch prípadoch sme si mohli všimnúť estetickú a originálnu stránku tohto materiálu vrátane vlastností, akými je priepustnosť svetla či optické zväčšovanie. Každopádne v súčasnosti máme na výber oveľa pestrejšie možnosti a potenciál skleneného materiálu tak môžeme využiť skutočne naplno, respektíve vo viacerých formách. Schodisko môže zdobiť zábradlie zo skla, kuchynskú linku môže zdobiť elegantné sklo do kuchyne, modernou a veľmi estetickou voľbou do interiéru sú deliace steny zo skla a samozrejme praktickú stránku spolu so zmienenými vlastnosťami vášmu bývaniu doprajú sklenené dvere.

Miestnosť, ubytovanie, sklo, okno, výhľad na more

Možnosti však ešte nekončia, každopádne ide o to, že sklo sa stáva čoraz častejšie používaným a takisto žiadaným stavebným materiálom.

Prakticky vo všetkých prípadoch vravíme o luxusnej stránke a obohatení vizuálnej stránky konkrétnych miestností týmto elegantným materiálom. Nielen na konkrétnom mieste, kde sa dotyčný prvok bude nachádzať, ale viditeľne inovovaný a esteticky pôsobiaci sa stane aj okolitý priestor.

Variant v podobe sklenených dverí sa stáva populárnym riešením ideálnym pre moderné domácnosti, kam tento prvok dokonale zapasuje. Tu je však potrebné pripomenúť, že tento typ dverí sa vyrába z kaleného, čiže bezpečnostného skla, ktoré je dostatočne hrubé a predovšetkým odolné voči bežným nárazom. Ponúkajú rôzne formy kotvenia a otvárania, v neposlednom rade možnosť vybrať si z nápaditých motívov, či už vravíme čisto iba o čírom materiáli alebo možnosti grafickej potlače, pieskovaní, modrej farbe skla,… atď.
Dvere, otvorené, závesy, miestnosť

Deliace priečky zo skla sú originálnou alternatívou a trendovým riešením známym z kancelárskych priestorov, avšak využiť sa dajú aj v bežných domácnostiach, kedy hľadáte vhodný spôsob, ako predeliť väčšiu miestnosť na niekoľko viditeľne rozdelených, avšak nepríliš izolovaných častí, v ktorých bude dostatok prirodzeného svetla.